Zadzwoń dzisiaj: 0048 512 956 102
Home / ajanowiak /

4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kolagenie

4 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kolagenie

 

Białko kolagenowe to w rzeczywistości aminokwasy, które dziś można znaleźć w czymś takim jak bulion z kością, który uważamy za jedno z najlepszych menu leczenia na całym świecie. Kolagen z pewnością ma cztery wyjątkowe zalety, kto musi go zażywać i jak również jakie korzyści może przynieść korzystanie z tego produktu. Ale tak naprawdę, są cztery główne korzyści. Po pierwsze, to naprawdę poprawia nieszczelne jelita i naprawdę wzmacnia przewód pokarmowy. Kolagen z pewnością subsydiuje trawienie.  Pomaga również w każdym rodzaj bólu stawów. To jedno z najważniejszych białek w organizmie ludzkim, to właśnie dzięki niemu tkanki i chrząstki stawowe są wytrzymałe, elastyczne i sprężyste. Niestety, z wiekiem a także przy bardzo aktywnym trybie życia produkcja tego ważnego białka przez nasz organizm może okazać się niewystarczająca. W takich sytuacjach zaleca się dodatkową suplementację – pomoże to zachować pełną sprawność przez długie lata. Warto pamiętać, że witamina C jest niezbędna do prawidłowej syntezy białka. Tak więc suplementacja witaminy C podczas kuracji naturalnym kolagenem sprzyja prawidłowemu tworzeniu się chrząstki stawowej. Wreszcie, kolagen jest również stosowany w celu wspierania zdrowego metabolizmu kto myśli o spalaniu tłuszczu, ogólnej utraty masy ciała, a nawet budowaniu mięśni. Co ciekawe, stanowi około 30% ogólnej masy białka w ludzkim organizmie. W przypadku dorosłej osoby o masie ciała 75 kg, 15kg stanowią białka, z czego 7,5 kg to właśnie naturalny kolagen.

Czym więc jest kolagen, jego aminokwasy są budulcem białka. Tak więc, jest  numerem 1, jeśli próbujesz zwiększyć metabolizm lub uzyskać więcej białka w pożywieniu, suplementacja kolagenem jest fantastyczna i działa na tak wiele rzeczy, ponieważ kolagen jest bezmleczny, jest bezglutenowy i jest łatwo akceptowalny. Kolagen jest naprawdę dla każdego, kto szuka tych czterech konkretnych sposobów wspierania swojego ciała i korzyści dla ich ciała, a numerem jeden to stawy.

To należy do zadań kolagenu, ponieważ kolagen jest budulcem tkanek. Więc jeśli jesteście sportowcami lub cierpicie na jakiekolwiek bóle stawów lub dyskomfort albo jesteście w ciągłym stresie, kolagen jest podstawą wspierania waszego organizmu, dostarczając twojemu ciału podstawowego rusztowania ustanawiając nowe i zdrowe włókna . Właśnie dlatego jest tak wspaniały dla twoich stawów, czy to problemów z twoimi kolanami, biodrami.

Kolagen to wspaniała pomysł, który powinieneś uzupełniać na co dzień. Jak wspomniałem wcześniej, jest to świetne rozwiązanie dla Twojej skóry. Kolagen składa się z dwóch aminokwasów zwanych głównie prolina i glicyna. Prolina to ten aminokwasowy kwas akumulatorowy, który pomaga usztywnić skórę. Więc znajdziesz również dodatki kolagenowe w wielu produktach do pielęgnacji skóry. Jest nawet używany przez niektóre osoby, aby zmniejszyć problemy, takie jak cellulit.

Jedną z rzeczy, która ma miejsce, gdy zaczynamy się starzeć, jest twoja własna skóra, a która zaczyna posiadać mniej kolagenu. Więc \”musisz \” coraz częściej w swojej diecie coraz częściej, dostarczać kolagenu w swoim pożywieniu  i w ten sposób napinać naturalnie skórę. Również kolagen jest niezbędny do regeneracji nerwów. Teraz można używać kolagenu gdyż jest on bardzo podobny do żelatyny, a kolagen pomaga wyrównać żelatynę i aminokwasy, prolinę i glicynę.

To wtedy, gdy gluten, kazeina lub wirus ujawniają się w jelicie, dostają się do krwioobiegu i dochodzi do obrzęku całego systemu, który może następnie wpływać na stawy. Może nawet prowadzić do problemów takich jak choroby autoimmunologiczne w ciągu godziny lub problemów ze skórą lub tarczycą lub wszelkiego rodzaju działań zapalnych. Tak więc kolagen jest naprawdę świetny do wspierania regeneracji ubytku przez nieszczelne jelita.

KOLAGEN – SUPLEMENT DIETY – KIEDY WARTO PO NIEGO SIĘGNĄĆ?

Dodatkowa suplementacja ma szczególne uzasadnienie w sytuacji, gdy zależy nam na uzyskaniu opisanych poniżej efektów:
1. Wzmocnienie naczyń krwionośnych – kolagen wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, a także wpływa na zwiększenie ich elastyczności, dzięki czemu nie tylko poprawiamy stan naczyń krwionośnych ukrytych głębiej, ale także możemy zapobiec pojawieniu się tzw. pajączków na twarzy lub ciele.

2. Poprawa wyglądu skóry i zwiększenie jej zdolności regeneracyjnych – suplementacja kolagenem pomoże w pozbyciu się rozstępów i cellulitu, a także korzystnie wpłynie na usunięcie pozostałości po trądziku.

3. Redukcja zmarszczek i zabezpieczenie przed ich powstawaniem.

4. Poprawa funkcjonowania stawów.

Share this article

Leave a comment